RĘKODZIEŁO DAWNE I WSPÓŁCZESNE TO MAGIA DZIĘKI KTÓREJ KREUJEMY DZIEŁA WSPÓLNYMI RĘKAMI
Tagi
Akcja: Nie kradnij zdjęć! BRANSOLETKA - jedyne 20 zł BRANSOLETKA - jedyne 10 zł free counters ArtStacja

Witraż artystyczny

czwartek, 26 kwietnia 2012

Niezwykła znajomość... Poprzez kolegę z Ukrainy nawiązaliśmy kontakt z chłopakiem, który wraz z bratem tworzy przepiękne dzieła. Ich specjalnością jest szkło i glina.

Łącząc ze sobą różnokolorowe szkiełka z których powstają większe i mniejsze witraże, choć nie tylko jak widać na poniższych zdjęciach. Wszystko oczywiście wykonane ręcznie.  

Twórcami są DAVID MEGULOV i GEORGI MEGULOV z GRUZJI

Na razie mało się znamy więc nie mogę o chłopakach napisać zbyt dużo. Jak tylko poznamy się lepiej (na razie rozmawiamy przez Skypa) przedstawię ich "sylwetki" na blogu.


GEORGI przy pracy :)

 

Poniżej ich szklane dzieła.

 

Moim zdaniem ten jest po prostu rewelacja. Niesamowicie prosty a za razem ekspresyjny na tyle, ze nie można oderwać wzroku. Niby tylko taki zwykły narcyz ze szkła ale jaki wymowny i jak przepięknie skomponowany w całość. Jestem pod wielkim urokiem.


Obu panów chcieliśmy zaprosić na nasz Festiwal jednak względy osobiste DAVIDA, który rozpoczął studia nie pozwalają im w tym roku na udział. 

Mamy nadzieję, że nowa znajomość będzie owocna i podejmiemy współpracę, tym bardziej że Panowie są młodymi i prężnie działającymi rękodzielnikami. 

Przeraża nas tylko odległość :)