RĘKODZIEŁO DAWNE I WSPÓŁCZESNE TO MAGIA DZIĘKI KTÓREJ KREUJEMY DZIEŁA WSPÓLNYMI RĘKAMI
Tagi
Akcja: Nie kradnij zdjęć! BRANSOLETKA - jedyne 20 zł BRANSOLETKA - jedyne 10 zł free counters ArtStacja
wtorek, 21 sierpnia 2012

Za niecałe 2 tygodnie rozpocznie się rok szkolny 2012/2013. Biorąc pod uwagę fakt, iż przez  poprzednie dwa lata papierowa wiklina była bardzo pozytywnie odbierana we wszystkich szkołach w których zagościliśmy i które odwiedziliśmy, mamy nadzieję, że nasi ubiegłoroczni uczniowie będą po wakacjach natchnieni na naukę skręcania papieru i wyplatania z papierowych rurek. Tym samym zachęcą nowe osoby do zabawy z papierową wikliną i razem będziemy tworzyć wspaniałe dziecięce arcydzieła. 

Jak co roku zaczniemy za pewne do pokazów na przerwach i spotkań z rodzicami - po których papierowa wiklina w szkołach nabierze efektu kuli śniegowej :)

Pozdrawiam wszystkich naszych uczniów i do zobaczenia na zajęciach

A oto kilka zdjęć z ubiegłego roku. 

Nasi pierwszoklasiści

poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Witam wszystkich po długiej przerwie wakacyjnej

Choć nie wszystkim z Fundacji dane było wyjechać na urlop (sprawy rodzinne) znów zaczynamy działać na pełnych obrotach.

Wystartowaliśmy z promocją papierowych plecionkarzy na naszym serwisie www.papierowawiklina.pl 

Ruszamy też ze sprzedażą armaty. Na razie po prostu wystawiliśmy ją na allegro. Zobaczymy jaki będzie odzew. Szukamy nabywcy który będzie miał gdzie wyeksponować nasze dzieło. 

http://allegro.pl/armata-replika-armaty-czestochowskiej-rekodzielo-i2559617678.html


Wszystkich odwiedzających naszą stronę proszę o przesyłanie linka z armatą do znajomych, firm itp. Z góry wielkie dzięki. 


Pieniążki ze sprzedaży przeznaczymy na warsztaty dla dzieci. 

czwartek, 17 maja 2012

SPONSOR STRATEGICZNY I PARTNER FESTIWALU SZTUKI KREATYWNEGO RECYKLINGU

P.W. „Komunalnik”  - firma z 20 – letnimi tradycjami dążąca od wielu lat do zharmonizowania celów związanych z ochroną środowiska,  oferująca usługi, które dzięki innowacyjnym ulepszeniom w dziedzinie wydajności zasobów spełniają potrzeby klientów oraz mają lepszy wpływ na środowisko.

W stałej ofercie firmy jest wywóz nieczystości stałych i płynnych, usługi pogrzebowe, przetwarzanie tzw. „frakcji suchej” na paliwo alternatywne, zbiórka surowców wtórnych i zużytego sprzętu elektronicznego i co najważniejsze edukacja szkolna z zakresu ekologii.

Edukacyjne działania przedsiębiorstwa maja na celu propagowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży, a tym samym dążenie do poprawy środowiska naturalnego.

Obecnie polityka firmy skierowana jest w stronę społecznej odpowiedzialności biznesu CSR, poprzez angażowanie się w liczne akcje prospołeczne i proekologiczne. Coraz bardziej widoczny udział w życiu społeczności lokalnej, daje wymierne rezultaty dla świadomości ekologicznej mieszkańców naszego miasta.

www.komunalnik.pl

 

 

 

 

SPONSOR STRATEGICZNY FESTIWALU SZTUKI KREATYWNEGO RECYKLINGU

Biuro Podróży Mario Presto :
- atrakcyjne, niepowtarzalne oferty
- mile spędzony czas
- wysoka jakoś usług
- wszystko wliczone w cenę wyjazdu
- profesjonalna wykwalifikowana kadra

PRZYJDŹ,  ZOBACZ  I WYJEDŹ W PODRÓŻ SWOJEGO ŻYCIA

www.mariopresto.pl

czwartek, 26 kwietnia 2012

Niezwykła znajomość... Poprzez kolegę z Ukrainy nawiązaliśmy kontakt z chłopakiem, który wraz z bratem tworzy przepiękne dzieła. Ich specjalnością jest szkło i glina.

Łącząc ze sobą różnokolorowe szkiełka z których powstają większe i mniejsze witraże, choć nie tylko jak widać na poniższych zdjęciach. Wszystko oczywiście wykonane ręcznie.  

Twórcami są DAVID MEGULOV i GEORGI MEGULOV z GRUZJI

Na razie mało się znamy więc nie mogę o chłopakach napisać zbyt dużo. Jak tylko poznamy się lepiej (na razie rozmawiamy przez Skypa) przedstawię ich "sylwetki" na blogu.


GEORGI przy pracy :)

 

Poniżej ich szklane dzieła.

 

Moim zdaniem ten jest po prostu rewelacja. Niesamowicie prosty a za razem ekspresyjny na tyle, ze nie można oderwać wzroku. Niby tylko taki zwykły narcyz ze szkła ale jaki wymowny i jak przepięknie skomponowany w całość. Jestem pod wielkim urokiem.


Obu panów chcieliśmy zaprosić na nasz Festiwal jednak względy osobiste DAVIDA, który rozpoczął studia nie pozwalają im w tym roku na udział. 

Mamy nadzieję, że nowa znajomość będzie owocna i podejmiemy współpracę, tym bardziej że Panowie są młodymi i prężnie działającymi rękodzielnikami. 

Przeraża nas tylko odległość :)

wtorek, 24 kwietnia 2012

Od kilku miesięcy trwają ostre przygotowania do I Festiwalu Sztuki Kreatywnego Recyklingu, którego organizatorem jest nasza Fundacja. Kilkanaście ostatnich dni było tak intensywnych w pracę, że zarywaliśmy noce.

Ogólnie mówiąc, jest ciężko. Ale kto powiedział, że będzie łatwo z tak nielicznym gronem osób nas wspierających.  

Do tej pory udało nam się przeszkolić kilkuset wolontariuszy, którzy mają wesprzeć nas podczas bicia Rekordu Guinnessa. 

Ciągle dochodzą nowi partnerzy, chcący nam pomóc i wspólnie organizować Festiwal. 

Pozyskujemy również sponsorów, aby wydarzenie było na tyle dobrze zorganizowane że szerokim echem odbije się w kraju. 

Patronatem medialnym objęło nas Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Czekamy na odpowiedz od Pana Prezydenta Komorowskiego, który został poproszony o objęcie nas patronatem honorowym. Mamy nadzieję, że przychyli się do naszego wniosku. 

Prezentujemy plakat, dotyczący zbiórki gazet na Guinnessa

projekt Przemysław Matusiak

Dziękujemy :)

poniedziałek, 26 marca 2012

 

„Myśl globalnie, działaj lokalnie”

 

Fundacja Kreacja Magia Rąk zaprasza chętnych do współdziałanie lub partnerstwa w zakresie zorganizowania w Białej Podlaskiej I Festiwalu Sztuki Kreatywnego Recyklingu. Festiwal ma się odbyć w dniach 1 – 3 – czerwca 2012.  W tym czasie chcemy ożywić Białą Podlaskę i zmienić w tętniące życiem ekologiczne miasto.

Jako Fundacja pragniemy wpisać się choćby w niewielkim stopniu w założenia Polityki Ekologicznej Państwa w latach 2009 – 2012 z perspektywą do roku 2016. Świadome i aktywne społeczeństwo jest fundamentem do realizacji tych założeń a nasze działania są zgodne z zasadą „myśl globalnie, działaj lokalnie”.

Przedsięwzięcie, którego chcemy się podjąć nosi oficjalną nazwę Festiwalu Sztuki Kreatywnego Recyklingu. W ramach Festiwalu odbędą się liczne imprezy, konkursy, quizy a najważniejszym projektem będzie próba ustanowienia rekordu Guinnessa

Ogólny zarys programu festiwalu jest następujący:

1.Konkurs Plecionkarski – KREATYWNY RECYKLING Z PAPIEROWEJ WIKLINY (regulamin konkursu stanowi załącznik 2)

3.Próba ustanowienia REKORDU GUINESSA – kosz z recyklingowanego papieru gazecianego 

4.Wystawa: „ZABAWA NAJMŁODSZYCH Z PAPIEREM”

5.Wystawa: „NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI TWORZENIA Z PAPIERU”. 

5.Warsztaty z papierowej wikliny – nauka sztuki kreatywnego recyklingu

6. Kiermasz wyrobów rękodzielniczych.

7.Gala wręczenia nagród.

8.Koncert pożegnalny

W świadomości każdego człowieka Guinness kojarzy się z ustanowieniem bądź pobiciem jakiegoś rekordu. W naszym przypadku będzie to wyplatanie największego na świecie kosza z papierowej wikliny – eko kosza. Projekt Guinness – trwający 3 dni ma jednak głębsze przesłanie. Dzięki wpisaniu go w Festiwal chcemy nie tylko ożywić bialską kulturę i promować ten jakże piękny zakątek naszego kraju ale również pragniemy rozbudzić postawy ekologicznych w społeczeństwie poprzez budowanie świadomości społecznej o ekonomicznych zaletach postaw proekologicznych (promocja kreatywnego rękodzieła). Przez nasze działanie chcemy zintegrować mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje oraz instytucje a także ukazać i podnieść wagę promocji regionu i zachowań prospołecznych.

            Celem pośrednim festiwalu jest prezentacja zasobów regionalnych i lokalnych organizacji pozarządowych poprzez ich ofertę produktową z jednoczesną promocją, integracja NGO z lokalnymi samorządami i biznesem oraz stworzenie podwalin dal forum lokalnych organizacji pozarządowych  i biznesu w ramach koncepcji CSR.

            Do projektu zamierzamy zaangażować dużą liczbę mieszkańców, studentów, młodzieży i szkół a także liczne organizacje pozarządowe i wszystkich, którzy będą przychylni naszym wizjom. Pragniemy, aby te dni zjednoczyły wielu, aby były dniami bez konkurencji, by łączył nas cel współdziałania na rzecz regionu oraz ochrony środowiska.

Do współorganizacji Festiwalu Fundacja zaprosiła następujące instytucje i NGO:

 1. Urząd Miasta w Białej Podlaskiej
 2. Muzeum Południowego Podlasia
 3. Bialskie Centrum Kultury
 4. Zakład Karny w Białej Podlaskiej
 5. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wikliniarzy i Plecionkarzy
 6. National Basketry Organization
 7. Stowarzyszenie na rzecz Aktywizacji Polesia Lubelskiego „W krainie rumianku”
 8. Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego „Stokrotka”
 9. Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka
 10. Fundacja Nowy Dzień
 11. Fundacja Pomocna Dłoń
 12. Stowarzyszenie RenMed
 13. OMC Caritas
 14. Szkoły podstawowe nr 4, nr 7 oraz nr 3
 15. Zespół Szkół w Rokitnie
 16. Słowo Podlasia
 17. Radio BiPeR
 18. Biała24
 19. Biała TV
 20. oraz inne z którymi Fundacja prowadzi obecnie rozmowy.

Główna część imprezy odbywać się będzie w centrum miasta na Placu Wolności, natomiast niektóre gry i zabawy dla dzieci w Parku Radziwiłłowskim.

Liczymy iż Państwa Organizacja wpisze się w Festiwal zaangażowaniem i wykaże potencjałem przy promocji regionu i integracji społeczeństwa.

Mamy nadzieję, że zawarte w niniejszym piśmie informacje nakreśliły formę i rozmach planowanej przez Fundację imprezy. Chcielibyśmy aby od 2012 roku Festiwal stał się wizytówką naszego miasta – „Miasta z charakterem”, był symbolem jedności, obalał podziały i był organizowany cyklicznie do roku.

Zdając sobie sprawę z tego jaki kapitał i potencjał drzemie w naszym regionie będziemy zaszczyceni mogąc współpracować ze wszystkimi (tymi dużymi i tymi mniejszymi) przy organizacji i realizacji zamierzonego przedsięwzięcia.

Wystawców, sponsorów, ecodesingerów i wszystkich innych proszę o kontakt pod nr tel:

600427829 - Kasia

798183307 - Marcin

lub na maila: festiwalbp@gmail.com


 

 

                                                                                              Z poważaniem

                                                                                          Katarzyna Lubańska

                                                                             Przewodnicząca Rady Fundacji

 

 

 Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie plecionkarskim proszę o info na maila, celem otrzymania zwrotki z regulaminem i planem Festiwalu

 

 

 

sobota, 24 marca 2012

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Aneta Klej

fot. Aneta Klej

Fot. Aneta Klej

Fot. Aneta Klej

fot. Aneta Klej

fot. Aneta Klej

fot. Aneta Klej

 fot. Katarzyna Lubańska

19:47, fundacja_kreacja_magia_rak
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 26 lutego 2012

Choć do dnia kobiet zostało prawie dwa tygodnie, najmłodsi uczyli się na warsztatach sztuki wyplatania papierowego bukietu 

fot. Marcin Lubański

fot. Marcin Lubański

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

piątek, 24 lutego 2012

Linki do artykułu o armacie:

http://www.radiobiper.info/?id=wiecej&i=8068

Pozdrawiamy ekipę Radia i naszego kochanego Maxia

czwartek, 23 lutego 2012

Projekt "Armata" powstał w zamysłach już w ubiegłym roku. Zgłoszony został do kalendarza imprez naszego miasta jako działania Fundacji w ramach Nocy Muzeów organizowanej w Muzeum Południowego Podlasia pod hasłem "Eko & Etno"

Oczywiście armata jest cała z papieruTygodniowy efekt pracy naszej kochanej dwójki magików w końcu zaczął nabierać fizyczny wymiar. 

Ścinki a zarazem bałagan kontrolowany to taki mały efekt uboczny.

Zdjęcia z kolejnego etapu realizacji za kilka dni. 

Efekt końcowy będzie można oglądać 19 maja 2012 roku w Parku Radziwiłowskim w Białej Podlaskiej 


fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

Wszystko musiało być bardzo dokładne obmierzone - co do milimetra ;-)

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska


fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

Kopiowanie i wykorzystywanie zdjęć tylko za zgodą autora

 
1 , 2 , 3 , 4