RĘKODZIEŁO DAWNE I WSPÓŁCZESNE TO MAGIA DZIĘKI KTÓREJ KREUJEMY DZIEŁA WSPÓLNYMI RĘKAMI
Tagi
Akcja: Nie kradnij zdjęć! BRANSOLETKA - jedyne 20 zł BRANSOLETKA - jedyne 10 zł free counters ArtStacja
środa, 25 stycznia 2012

Kto nie czytał artykułu w wersji papierowej zapraszamy do zapoznania się z nim na stronie PRZEGLĄDU.

Życzę przyjemnej lektury :)

22:09, fundacja_kreacja_magia_rak , Press
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 stycznia 2012

Pierwsze warsztaty plecionkarskie w Szkole Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej odbyły się na początku listopada. Zainteresowanie papierową wikliną było dość duże, jednak nie każdemu z uczniów wystarczyło cierpliwości do kręcenia rurek i pierwszych najprostszych splotów. Została jednak grupka dzieci, które wykazują się nadzwyczajną kreatywnością i umiejętnościam plecionkarskimi.

 fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

 

Jakub i Konrad są niezwykle wybitni.

Jakub już na trzeciej lekcji zaczął wyplatać torebkę. Faktem jest, że robił ją przez kilka zajęć, jednak jak na pierwszą poważną i dużą rzecz z papierowej wikliny wyszła mu na miarę prawdziwego plecionkarza WIELKIE GRATULACJE !!!!

fot. Katarzyna Lubańska

fot. Katarzyna Lubańska

Konrad był równie ambitny, choć zabrał się za plecenie "poważnych" dzieł po 6 zajęciach. Miał chęci na wyplecenie koszyczka na grzybki.

Efekt zaszokował nawet nas. GRATULUJEMY!!!

Bardzo proszę o komentarze. 

czwartek, 19 stycznia 2012

KONKURS BOŻONARODZENIOWY ogłoszony został około 2 tygodnie przed Świętami. Brała w nim udział grupa "starszych" dzieci z klas IV - V Szkoły Podstawowej nr 4 w Białej Podlaskiej.

Finalnie do konkursu przystąpiło 5 uczniów, wobec czego wszyscy zostali nagrodzeni. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w dniu 22.12.2011

I MIEJSCE zajął MAREK GAJOWNIK, który wykonał (z niewielką pomocą mamy) dwa wielkie kosze, choinkę, bombki i dzwonek. W nagrodę otrzymał granatowy plecak z odblaskami - by każdy samochód widział go na drodze ;)

 

II MIEJSCE przyznano ŁUKASZOWI CZUBLI, za wykonanie choinki z gwiazdką oraz malutkich i misternie wykonanych prezentów. W nagrodę od Fundacji otrzymał czarny skórzany organizer.

 

III MIEJSCE ex aequo PATRYCJA KOZIOŁ oraz bracia SZYMON i KACPER CHWEDACZUK . Patrycja wykonała choinkę. W nagrodę otrzymała natomiast bluzkę. 

Szymon wyplótł pochodnię. Kacper - wazon. Chłopcy za zajęcie III miejsca otrzymali parasolkę i ładowarkę słoneczną do różnego rodzaju sprzętu typu laptop, aparat fotograficzny, telefon. 

Wszyscy uczestnicy konkursu: