RĘKODZIEŁO DAWNE I WSPÓŁCZESNE TO MAGIA DZIĘKI KTÓREJ KREUJEMY DZIEŁA WSPÓLNYMI RĘKAMI
Akcja: Nie kradnij zdjęć! BRANSOLETKA - jedyne 20 zł BRANSOLETKA - jedyne 10 zł free counters ArtStacja
Blog > Komentarze do wpisu

Warsztaty w WTZ pod hasłem ekoozdoby bożonarodzeniowe

Choć do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze trochę czasu Fundacja Kreacja Magia Rąk przeprowadziła warsztaty dla uczestników WTZ Ośrodka Misericordia Caritas w Białej Podlaskiej, których hasłem przewodnim były ozdoby bożonarodzeniowe. 

Przez prawie 4 godziny podopieczni pod czujnym okiem instruktorów z pełnym zaangażowaniem tworzyli ekologiczne choinki, poznając jednocześnie nowe techniki wyplatania. 

Ponieważ nie był to ich pierwszy kontakt z papierową wikliną szybko wyuczyli się splotu. Było przy tym mnóstwo zabawy, szczególnie, że wspólnie wymyśliliśmy hasło, ułatwiające im zapamiętanie sposobu wyplatania choinki, które brzmiało: "są dwie rurki - dolna kładziemy obok"

Instruktorzy Fundacji są pod wielkim wrażeniem jak prężnie rozwija się papierowa wiklina w WTZ OMC w wykonaniu niepełnosprawnych i ile radości czerpią oni z tworzenia z niej różnego rodzaju arcydzieł, zdobiących ich warsztaty.

Fundacja liczy na dalszą owocną współpracę, której zwieńczeniem może być w przyszłości coś naprawdę wielkiego co zaskoczy nie tylko Bialczan...

 

Zdjęcia udostępnione przez WTZ OMC 

środa, 02 listopada 2011, fundacja_kreacja_magia_rak

Polecane wpisy

Komentarze
najle-piej
2011/11/09 21:39:20
Świetna technika, nie wiedziałam o niej wcześniej.